18 maja, 2021

Nest Bank dąży do pełnej digitalizacji kredytów firmowych

nest bank

W kwietniu br. z godnie z zapowiedzianymi przez Nest Bank zmianami, zostały wprowadzone nowe usprawnienia we wnioskowaniu o kredyty firmowe. Teraz przedsiębiorca nie musi przesyłać do banku swoich dokumentów finansowych, aby otrzymać decyzję kredytową. Wystarczy, że zaloguje się na swoje konto firmowe w innym banku. System automatycznie odczyta wszystkie potrzebne informacje.

Nest bank jako pierwszy bank w Polsce wykorzystał usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) w procesie kredytowym dla firm. Do tej pory rozwiązanie to było wykorzystywane tylko do klientów indywidualnych. Rozwiązanie powstało we współpracy z Blue Media. Wszystko w oparciu o standard PolishAPI, który umożliwia w bezpieczny sposób pobranie informacji z 8 banków. PolishAPI jest oficjalnym standardem otwartej bankowości w Polsce.

Jak wynika z naszych badań 43% firm preferuje wnioskowanie o kredyt przez Internet. Dlatego chcemy stworzyć najprostszy i najszybszy proces kredytowy w Polsce. Ponadto wiele firm jest przekonanych, że wnioskowanie o kredyt poza własnym bankiem jest bardziej skomplikowane. My chcemy im pokazać, że ubieganie się o kredyt w innym banku niż dotychczas może być równie proste albo prostsze. Przygotowaliśmy wniosek w oparciu o PolishAPI, które umożliwia pobieranie danych z innych banków. Dzięki temu cały proces wnioskowania o kredyt jest w pełni bezpieczny i co najważniejsze krótki. Wypełnienie całego wniosku i oczekiwanie na decyzję kredytową w Nest Banku to średnio zaledwie 10 minut – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.