14 czerwca, 2021

Pomysł na biznes dla młodych

Pomysły na biznes

Biznes dla młodej osoby może być dobrym rozwiązaniem jeśli taka osoba ma zapał. Zobaczmy kilka propozycji:

  • Wizażysta – Wizażysta zawodowo zajmuje się nakładaniem kosmetyków na twarz. Najczęściej taka usługa jest potrzebna podczas ważnych wydarzeń, takich jak wesela, przyjęcia, czy sesje zdjęciowe
  • Biuro rachunkowe – W wypadku tego pomysłu potrzebujemy doświadczenia oraz przechodzić cykliczne szkolenia. Dodatkowo musimy zadbać o stworzenie dobrej jakościowo strony internetowej, którą będziemy promować lokalnie i w Internecie. Warto zaznaczyć, że branża ta wymaga znajomości aktualnych przepisów, które zmieniają się w ostatnich miesiącach bardzo często. Dochodzą nowe wytyczne, z którymi księgowy musi być na bieżąco, na przykład wprowadzony od 2020 roku mikrorachunek podatkowy.
  • Złota rączka – Także tutaj potrzebujemy doświadczenia i zamiłowania do majsterkowania. Jeżeli chcemy świadczyć usługi musimy wiedzieć za co się zabrać. Nasze usługi możemy reklamować za pomocą porali ogłoszeniowych, lub lokalnie na przykład za pomocą ulotek. Dodatkowo możemy skorzystać z rozwiązania jakie daje usług Google Moja Firma, dzięki której nasze usługi zaprezentujemy lokalnie. Umożliwia ona dodanie firmy do map, dzięki czemu klienci w okolicy z łatwością odnajdą firmę świadczącą usługi.
  • Usługi kominiarskie – Praktykę w tym zawodzie możemy zdobyć, pracując z wykwalifikowaną już osobą. Usługi takie możemy połączyć z okresowymi przeglądami wentylacji. W związku z tym, nasze usługi obejmować mogą naprawy, przegląd stanu technicznego czy czyszczenie komina. Zawód ten można wykonywać także po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji.
  • Firma sprzątająca – Firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes jeżeli posiadamy odpowiednią ilość zleceń. W takim wypadku musimy sprecyzować swoją ofertę i przedstawić ją osobiście firmom, lub za pomocą strony internetowej, która musi być dobrze widoczna w Internecie. Usługi te możesz wykonywać zarówno u osób prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach. Z pomocą przychodzi także usługa Google Moja Firma pomagająca zaprezentować swoje usługi w określonej lokalizacji.

Dodaj komentarz